Menu

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Kartki zapisane, samotnymi zastane, pewnego dnia zbuntowane, mówią: słowa te chcą być przeczytane! Moja poezja z pewnością do wybitnych nie należy, lecz samotna na półce leży. Może czyjeś oko ucieszy ;)

Wyroki sroki

orte56

Odpowiedzialność. Rzecz to niebywała, gdyż ta obecna niedomagała, sprostać wyzwaniu chciała. Każdego dnia się starała, udowodnić coś światu chciała, lecz ciągle była zbywana, niedostrzegana, stąd poczuła się ignorowana. W zapętleniu się znajduje, krzywdę to w niej powoduje, ucieczkę wywołuje. Nie wie jak funkcjonuje, czy sprzeciwić się umie, wciąż udowodnić coś innym próbuje. Wariuje. Gniewu w niej przez to niemało. Lecz ciągle próbuje, zaszczytu doznać próbuje. Odpowiedzialność za coś, za kogoś przejąć próbuje, gdyż inaczej nie umie. Odpowiedzialności za siebie wziąć nie umie, gdyż ciągle ją ktoś do czegoś obliguje, a ona, hmm... Tak właśnie postępuje, w siebie się nie wsłuchuje, rozkazy innych wykonuje, sprzeciwić się nie umie. Odpowiedzialność za swe życie przejąć nie umie, powiedzieć: nie, dziękuję. Stąd też potrzeb swoich nie dostrzega, gdyż wmówiła sobie: ci ich nie potrzeba! Zatem nie decyduje, decyzji pojąć nie umie.

DSC06747

 Odpowiedzialność.

Jakie uczucia w tobie wywołuje? Kiedy, w jakich sytuacjach twoje zaangażowanie obliguje? Jak jest z tobą? Kierujesz się swą wygodą, czy czyjąś stroną, czyjąś wygodą?

----------------------------------------------

Orbitujesz,
a już za chwilę,
na ziemi
stacjonujesz.
Tak w swej głowie,
wariujesz,
różne scenariusze życia,
budujesz,
niepotrzebnie się tylko,
frustrujesz,
w ten sposób życie sobie,
rujnujesz,
jednak za sprawą świadomości tego, życie swoje
wyrestaurujesz.

----------------------------------------------

Orte

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Eunika B] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wow, to, co teraz przeczytałam jest niesamowite! Idealnie trafia w punkt, jakbym czytała własny życiorys :) Tylko jedno słowo - talent ;)

© Stowarzyszenie Umarłych Poetów
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci